Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

MAGIT to firma zaangażowana społecznie. Propagujemy idee społecznej odpowiedzialności biznesu realizując projekty badawcze i edukacyjne min. z Instytutem Prawa i Technologii HEVELIUS. Ponadto wspomagamy wiedzą i doświadczaniem organizacje pozarządowe takie jak Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności i wiele innych. Nasz zespół mocno angażuje swój wolny czas w realizację projektów dla osób niepełnosprawnych w szczególności osób niedosłyszących i niesłyszących. Pracujemy nad niekomercyjnymi rozwiązaniami, które stworzą tym osobom warunki do efektywniejszej edukacji, pozwolą na łatwiejszą komunikację i interakcję z otoczeniem. Przy realizacji projektów dla niesłyszących współpracujemy z firmą Akustica Med.

Motto: "Technologia powinna łączyć ludzi i otoczenie."

Trudno się przyznać, ale w większość naszego zespołu to geek’i technologiczne. Nie mniej jednak realnie widzimy zmiany w naszym otoczeniu spowodowane ekspansją technologiczną, która efektem „śnieżnej kuli” nabiera siły i rozpędu. Obserwowanie części społeczeństwa wyizolowanego i zapatrzonego w smartfony nie cieszy, ale motywuje do działania.
Jak obserwując coś złego dostrzec w tym coś dobrego ? Trzeba po prostu zmienić punkt widzenia.
Zmieniając tylko jeden „detal” można zmienić wszystko. Zamiast patrzeć w telefony niech ludzie zaczną patrzeć przez telefony.
Dzięki licznym projektom w technologii rzeczywistości rozszerzonej (ang. Augmented Reality - AR), które obecnie realizujemy jest to możliwe już dziś.
Promujemy i lobbujemy rozwiązania, które potrafią przenieść Internet do otaczającej nas rzeczywistości tak abyśmy mogli go doświadczać , niemalże go dotknąć. Tworzymy coś na podobieństwo trójwymiarowych hologramów wtopionych w otoczenie, które możemy zobaczyć okiem kamery smartfona, tabletu lub przez specjalne okulary.
Wierzymy, że za kilka … kilkanaście lat ta technologia zmieni nasze codzienne życie na lepsze, ciekawsze i łatwiejsze. Dostarczając nam na bieżąco informacji pomoże nam w przystępny sposób poznać potencjał tego co nas otacza, a czego niejednokrotnie nawet nie dostrzegaliśmy.
Zachęcamy do współpracy i wspólnego kreowania świata którego doświadczyć może każdy sięgając jedynie po telefon do kieszeni.

Nasi informatycy to magicy. Choć w firmie nie mamy Harego Pottera to potrafimy ożywić każdą gazetę, plakat, ulotkę i nie tylko.  A tak na poważnie to …

SILAR to marka londyńskiej spółki MAGIT wykorzystująca w głównej mierze rzeczywistość rozszerzoną do realizacji projektów interaktywnych. Pomysł na SILAR powstał już w 2007 roku. Jednakże dopiero od niedawna wydajność urządzeń mobilnych i powszechna dostępność do szybkiego Internetu pozwoliły na uruchomienie projektu.

Zespół w głównej mierze tworzą młodzi pasjonaci nowych technologii, którzy  realizują zadania pod czujnym okiem doświadczonej kadry.  To połączanie pozwala tworzyć nowatorskie rozwiązania i projekty mocno osadzone w realiach, skupione na efektywności odbioru i dużej konwersji. 

Dynamiczny rozwój technologii i brak informatyków specjalizujących do realizacji projektów AR zachęcił nas do stworzenia autorskiego programu nauczania asygnowanego naszym certyfikatem Interaction Design Certyficate (IxDC). Od 2015 r. prowadzimy autorskie specjalistyczne szkolenia zawodowe min. Projektanta Rzeczywistości Rozszerzonej. 

Jako jedni z pierwszych w Europie realizowaliśmy tego typu szkolenia, a w chwili obecnej jesteśmy jednostką akredytowaną przez Instytut Prawa i Technologii Hevelius, który zarazem wspiera nasze działania na terenie Polski.