Rampa najazdowa do busa
Rampa najazdowa do busa lub innego pojazdu dostawczego doskonale sprawdza się w logistyce firm budowlanych, ogrodniczych, cateringu, przewozie maszyn, sprzętu AGD i wielu innych. Wszędzie tam, gdzie praca odbywa się pod dużą presją czasu – pozwala załadować i rozładować towar szybko i efektywnie, oszczędzając czas oraz wysiłek.
Nasza oferta oferuje szeroki wybór modeli ramp najazdowych włoskiego producenta WM System – wszystkie z nich spełniają standardy jakościowe, zgodnie z wymaganiami certyfikatu TÜV Nord oraz objęte są 2-letnią gwarancją.
Najważniejsze zalety proponowanych przez nas rozwiązań to:
- Lekkość konstrukcji – przekładająca się na łatwość obsługi, w niektórych modelach również szybkość montażu i demontażu,
- Wytrzymałość – w zależności od wersji rampa najazdowa do busa WM System z oferty SILAR load & ride może mieć nośność 10-cio krotnie większą od wagi własnej,
- Łatwość utrzymania w czystości – do utrzymania rampy w czystości wystarcza zazwyczaj zwykła miotełka lub wilgotna szmatka a w mocniejszych zabrudzeniach przydatna może być myjka ciśnieniowa,
- Wysoka odporność na korozję – dzięki wykorzystaniu anodowanego aluminium i cynkowanej na gorąco stali w niektórych modelach,
- Bezpieczeństwo użytkowania - specjalnie dobrana struktura powierzchni jezdnej wykazuje wysokie właściwości antypoślizgowe, minimalizując ryzyko uszkodzenia towaru lub kontuzji pracownika,
- Szeroka gama dodatkowego wyposażenia – krawędzie zabezpieczające, kółka ułatwiające rozkładanie i składanie, stopki stabilizujące, zestawy przedłużające, dodatkowe zaczepy, mocowania, itp.
Szyna czy rampa najazdowa do busa?
Pojęcia rampy i szyny najazdowej bywają używane zamiennie, jednak istnieją między nimi różnice budowy i zastosowań. Najkrócej rzecz ujmując – szyny oferowane są najczęściej jako dwa odrębne elementy, o mniejszej masie i bardziej kompaktowych wymiarach niż rampa najazdowa. Stosuje się je w przeładunku stosunkowo lekkich przedmiotów, których punktowy nacisk jest niewielki. Rampa najazdowa do busa lub innego pojazdu lepiej sprawdzi się w przypadku ładunków o większej masie, wymagających ostrożnego traktowania i lepszego zabezpieczenia przed ześlizgnięciem się – rampa zazwyczaj posiada specjalnie dostosowaną do swoich zadań nawierzchnię antypoślizgową.
Rodzaje ramp najazdowych do busa WM System
Jako autoryzowany dystrybutor producenta WM System posiadamy w aktualnej ofercie 12 modeli ramp najazdowych, z których każdy dostępny jest w różnych wymiarach i dodatkowych wariantach wyposażenia. Liczba możliwych do uzyskania kombinacji sprawia, że jesteśmy w stanie dostarczyć rampę najazdową do busa praktycznie każdej marki (Ford, Fiat, Renault, Citroen, Iveco, Peugeot, Volkswagen i inne).
Wśród najpopularniejszych modeli marki WM System warto wymienić zwłaszcza:
- Rampy załadunkowe typu PC – nośność 600-1800 kg. Uniwersalne rampy o szerokim zakresie zastosowań, sprawdzi się w każdym trybie pracy i rodzaju ładunku. Rampę można rozłożyć lub uchylić na drzwi aby nie blokować przestrzeni ładunkowej.
- Rampy załadunkowe typu ME – nośność 600-1800 kg. Model o funkcjonalności zbliżonej do serii PC, jednak bez możliwości uchylenia na drzwi.,
- Rampy załadunkowe typu PC-R i ME-R – nośność 500 kg oraz szerokość 60-137,5 cm umożliwiają załadunek maszyn i pojazdów wyposażonych w duże koła. Wykonanie z cynkowanej na gorąco siatki stalowej gwarantuje trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Rozkładanie i uchylenie na drzwi (PC-R) lub tylko rozkładanie (ME-E).
- Seria Superlight, Light i Light Plus - lekka, aluminiowa rampa najazdowa do busa o nośnościach do250 i 400kg. Prosta w obsłudze, dzięki siłownikowi i możliwości łatwego montażu lub demontażu. Może być wykorzystana jako pomost.
- Seria EASY – Lekka aluminiowa rampa o nośności do 300 kg ale z innym sposobem ustawienia na czas jazdy. Jako jedyna jest ustawiana przy bocznej ścianie lub ścianie grodziowej.
- Seria Mobile – nośność 300 km, szerokość 30-100 cm, długość od 150-325 cm. Całkowicie aluminiowa konstrukcja, z możliwością złożenia na pół. Wyposażona w regulowany system mocowania o czterech położeniach oraz wygodne uchwyty transportowe.
Jak dobrać długość rampy najazdowej?
Maksymalny kąt najazdu rampy nie powinien przekraczać 16,5°, co odpowiada nachyleniu rzędu 30%. Dlatego też optymalną długość rampy najazdowej obliczamy dzieląc uzyskaną wysokość przez maksymalny kat nachylenia wyrażony w procentach według wzoru:
Przykładowo: rampa najazdowa do busa, z przestrzenią ładunkową znajdującą się na wysokości 75 cm, powinna mieć najazd o długości minimum 250 cm (75*100/30=250).
Oprócz długości najazdu należy też oczywiście uwzględnić maksymalną nośność rampy – musi być ona większa od łącznej maksymalnej masy ładunku oraz osób go obsługujących - które również będą stąpać po konstrukcji.
Jeżeli nie są Państwo pewni, który model będzie najwłaściwszy dla Waszych potrzeb – z pomocą chętnie przyjdą nasi konsultanci. Wystarczy podać markę i model pojazdu, rodzaj przewożonych ładunków oraz ich maksymalne gabaryty i wagę.
SILAR Rafał Kwiatkowski
tel.: 601 952 909
email: info(at)silar.pl
biuro / showroom:
ul. Legionów 244
43-502 Czechowice-Dziedzice
siedziba:
ul. Łęcka 48
32-626 Jawiszowice
SILAR load & ride