Wózek samozaładowczy
Mimo swoich kompaktowych wymiarów wózek samozaładowczy potrafi zastąpić w wielu zastosowaniach zarówno windę samochodową, jak i klasyczny wózek paletowy. Po zakończonym załadunku w magazynie można go bez problemu umieścić w pojeździe dostawczym wraz w przewożonym towarem i użyć również do rozładunku w miejscu docelowym.
Wózki magazynowe i załadowcze to zróżnicowana kategoria, obejmująca wiele typów urządzeń o różnych możliwościach i przeznaczeniu. Wszystkie jednak mają podobne zadanie – usprawnić procesy przeładunkowe w firmie lub magazynie oraz ułatwić wykonywanie obowiązków pracownikom – zwiększając tym samym ich wydajność i poprawiając komfort pracy.
Jak działa wózek samozaładowczy?
Wózek samozaładowczy, zwany również mobilną windą, to urządzenie zaliczane do kategorii urządzeń transportu bliskiego (UTB). Swoją konstrukcją i niewielkimi rozmiarami przypomina klasyczny prowadzony wózek paletowy. Tym, co go od niego wyróżnia są dwie pary wideł z których jedna para jest wysuwana spod korpusu. Dzięki temu wózek za sprawą elektro-hydraulicznego mechanizmu może być podniesiony na samochód. Od wysokości masztu zależy na jak wysoki samochód można podnieść wózek.
Cała procedura zajmuje kilkadziesiąt sekund.
Jakie zalety ma wózek wózek samozaładowczy?
Wydajny układ elektro-hydrauliczny i pojemny akumulator 12 V/44 Ah - z możliwością doładowania z gniazdka 230V lub podczas jazdy z gniazda zapalniczki samochodowej - zapewniają długotrwałą pracę, a tym samym ekonomiczną i wydajną eksploatację wózka. Urządzenie wyróżnia się niewielką masa własną, jest bardzo zwrotne i łatwe w obsłudze - doskonałe sprawdza się w załadunku i rozładunku busów oraz niewielkich pojazdów ciężarowych.
Kompaktowa konstrukcja wózka sprawia, że urządzenie bez problemu manewruje nawet w mniejszych magazynach i wąskich otworach drzwiowych. W przeciwieństwie do wind samochodowych montowanych na stale w samochodzie, wózek samozaładowczy może być wykorzystywany do obsługi wielu pojazdów firmowych – w każdym miejscu i o każdej porze. Zadania wykonywane są szybko a pracownicy oszczędzają siły i nie ryzykują kontuzji związanych z ręcznym przeładunkiem. Oprócz zalet czysto praktycznych, takie rozwiązanie buduje również profesjonalny wizerunek sprawnego i innowacyjnego przedsiębiorstwa wśród kontrahentów – co jest nie do przecenienia w bardzo konkurencyjnej branży transportowej.
Wózek samozaładowczy InnoLIFT – fińska jakość w polskich firmach
InnoLIFT to marka wózków samozaładowczych produkowanych przez fińskie przedsiębiorstwo Frendix Oy. W ciągu wielu lat funkcjonowania na rynku rozwiązań wspomagających procesy logistyczne wypracowało sobie w pełni zasłużoną opinię firmy innowacyjnej i nastawionej na potrzeby klienta. Produkty Frendix cechuje bardzo dobra jakość wykonania, przemyślana konstrukcja, ergonomia i bezpieczeństwo użytkowania.
Flagowy produkt firmy, czyli wózek samozaładowczy InnoLIFT to rodzina urządzeń o różnym udźwigu i wysokości unoszenia, znajdujących zastosowanie w branży kurierskiej, magazynowej, dystrybucyjnej oraz wielu innych.
- InnoLIFT S, M, L, XL i XXL – seria elektrycznych wózków samozaładowczych wyposażonych w akumulatory 12V/44 Ah. W zależności od rozmiaru unoszą ładunek o masie od 400 do 1000 kg na wysokość 700-1400 mm przy maksymalnej wysokości progu ładowni 550-1250 mm. Każdy z nich jest sterowany przez chodzącego operatora. Wyposażenie obejmuje również kontrolkę stanu naładowania akumulatora, kabel do ładowania akumulatora podczas jazdy z instalacji 12V oraz zewnętrzny prostownik do ładowania z sieci 230V.
- InnoLIFT eL i eXL – wózki o parametrach udźwigu i wysokości podnoszenie analogicznych do modeli L i XL (udźwig maksymalnie 1000 kg na wysokość 1000-1250 mm), przy progu ładowania 850-110 mm. Posiadają dodatkowo elektryczny napęd jazdy.
- InnoLIFT V 300/800 – ręczny wózek o napędzie korbowym i udźwigu 300 kg na wysokość 650 mm progu załadunkowego przeznaczony do obsługi małych i średniej wielkości samochodów dostawczych.
W razie pytań chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat wózków InnoLift i pomożemy dobrać model odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Na życzenie klienta możliwe jest przeprowadzenie praktycznej prezentacji działania wózka samozaładowczego w realnym środowisku pracy.